News

W KALENDARZU na 2018 rok nie da się uniknąć dat urzędowych. Są takie terminy, kiedy trzeba oddać „cesarzowi to, co cesarskie”. W Kalendarzu przypominamy Państwu o kilku ważnych datach dołączając porady, jak wypełniać zobowiązania. Kalendarz pomoże zapanować nad obowiązującymi terminami oraz zapisać, w jakiej instytucji, kiedy i z kim uzgodniliśmy ważne dla nas sprawy.
I proszę pamiętać – w roku 2018 my także jesteśmy do Państwa dyspozycji J

Kalendarz można nabyć w Biurze SOS Polonia za 4 funty. Zysk ze sprzedaży Kalendarza wesprze dalszą działalność SOS Polonia.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Jeżeli jednym z Państwa noworocznych postanowień jest znalezienie nowych pomysłów na życie i motywacji do ich realizacji, to w KALENDARZu na 2018 rok mamy kilka rad na ten temat i sporo miejsca na zapisanie inspirujących myśli. Ponadto nasz Kalendarz na 2018 rok przyda się, by zaznaczyć, że we wtorki, przed południem są Państwo zaproszeni do SOS Polonia na dobrą kawę (i herbatę). Nasze wtorkowe coffee morning to okazja do spotkania ciekawych ludzi i nawiązania kontaktów pomocnych w życiu, nie tylko w roku 2018.

Kalendarz można nabyć w Biurze SOS Polonia za 4 funty.
Zysk ze sprzedaży Kalendarza wesprze dalszą działalność
SOS Polonia.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Na pierwszych stronach KALENDARZa na 2018 rok znajdziecie Państwo „Przelicznik Jednostek” oraz „Alfabet Nato”. Jak, wiadomo w Wielkiej Brytanii „wszystko jest inne”. Kierunek jazdy, rozmiary a także jednostki miary - trudno to wszystko zapamiętać i zrozumieć. Dla Brytyjczyków z kolei, nie do zrozumienia jest pisownia polskich nazwisk, zwłaszcza, gdy słyszą je przez telefon. Z informacji w naszym Kalendarzu dowiecie się Państwo czy odległość 100 yardów to blisko czy daleko oraz, jak przekazać angielskiemu rozmówcy nawet najtrudniej brzmiące, polskie nazwisko.
Kalendarz można nabyć w Biurze SOS Polonia za 4 funty. Zysk ze sprzedaży Kalendarza wesprze dalszą działalność SOS Polonia.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Przygotowany przez nas dla Państwa KALENDARZ na 2018 rok ma charakter osobisty. Świadczy o tym miejsce na dane właściciela. Ale nie tylko to. W kalendarzu zaznaczone są daty, które przywołują najbardziej osobiste rodzinne wspomnienia oraz momenty z historii Polski, które niezależnie od odległości i czasu, jaki upłynął odkąd wyjechaliśmy z Kraju, są nam wszystkim bliskie.
Kalendarz można nabyć w Biurze SOS Polonia za 4 funty. Zysk ze sprzedaży Kalendarza wesprze dalszą działalność SOS Polonia.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Już od wczoraj, zapraszamy Państwa do nabycia Kalendarza na 2018 rok. Kalendarz został opracowany przez zespół SOS Polonia w języku polskim.
Wygodny format i oprawa kalendarza, miejsce na notatki przy każdej dacie, ułatwią codzienne organizowanie spraw rodzinnych i zawodowych. Każdemu z tygodni przyszłego roku towarzyszy przypomnienie ważnego terminu, porada, ciekawa informacja.
Na ostatnich stronach znajdziecie Państwo sporo miejsca na zapisanie kontaktów.

Cena Kalendarza wynosi 4 funty. Zysk ze sprzedaży wesprze dalszą działalność SOS Polonia.
... See MoreSee Less

View on Facebook

THE MAGIC OF CHRISTMAS AT ST MARY'S FIRE STATION
Po raz kolejny gościliśmy na mikołajkowej imprezie „The Magic of Christmas” w St Mary’s Fire Station w Southampton. Kolędy z bliskich i dalekich krajów, bajecznie kolorowe wypieki oraz ręcznie wyrabiane ozdoby na choinkę i nie tylko – to tylko część opisu śwątecznej imprezy zorganizowanej 9-ego grudnia 2017 przez Southampton Central Neighbourhood Policing Team we współpracy z Hampshire Fire and Rescue Service.
Obecne były też organizacje działające na rzecz społeczności lokalnych. Wśród nich także SOS Polonia. Przy naszym stoliku dorośli i dzieci wyklejali choinkowy łańcuch z kolorowego papieru. Prawdziwą furorę, wśród dziewczynek dużych i małych, zrobiły kolorowe pasemka wplatane we włosy.
Oczywiście dla dzieci największą atrakcją był Święty Mikołaj, który czekał na nie z prezentami w śnieżnej grocie. Mikołajowi pomogli Strażacy i Policjanci, którzy razem ze sponsorami przygotowali i własnoręcznie pakowali blisko 400 prezentów. A kto, na przykład, z powodu wieku, nie dostał się do Mikołaja mógł wylosować super prezent w loterii fantowej.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Przypominami, że jutro, w sobotę SOS Polonia weźmie udział na Magic of Christmas na St. Mary`s Firestation (10 minut od biura), więc nie będzie obsługi w biurze.
Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem!!!
Angielski bez zmian!
... See MoreSee Less

View on Facebook

Zapraszamy w sobotę! ... See MoreSee Less

View on Facebook

Zapraszamy w przyszłą sobotę! ... See MoreSee Less

View on Facebook

Uprzejmie informujemy, że 1-2 grudnia, biuro SOS Polonia bedzie nieczynne ze wzgledu na dyżur konsularny. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Pan Leszek, pawnik będzie u nas w czwartek, 7-ego grudnia. Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o wysłanie do nas maila ([email protected]) z danymi kontaktowymi i krótkim opisem sprawy. Będziemy w kontakcie, aby ustalić dokładną godzinę spotkania. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Spotkanie na Woolston o bezpieczęństwie jutro wieczorem! Serdecznie zapraszamy! ... See MoreSee Less

View on Facebook

Spotkanie na Bitterne o bezpieczęństwie jutro wieczorem! Serdecznie zapraszamy! ... See MoreSee Less

View on Facebook

Czy mieszkamy w bezpiecznym miejscu? Jakie działania podejmuje na co dzień Policja i Straż Pożarna, aby dbać o nasze bezpieczeństwo? Co my sami możemy zrobić, by czuć się bezpieczniej?
Przyjdź koniecznie na jedno ze spotkań zorganizowanych specjalnie dla Polaków mieszkających na terenie Woolston, Sholling, Bitterne, Thornhill i sąsiednich osiedli.
23 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 czekamy na Ciebie na Bitterne w sali przy Kościele Christ the King & St Colman, przy 2 Dean Rd, Southampton, Hampshire, SO18 6AP ,
a dzień później, 24 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 zapraszamy do nowej biblioteki YMCA przy 68 Weston Lane, Weston, Southampton, SO19 9GR (obok sklepu Lidl).
Na spotkanie można zabrać dzieci. Przygotujemy dla nich malowanki i kredki.
Serdecznie zapraszamy!
... See MoreSee Less

View on Facebook